Monday, March 24, 2008

[€] Algas NAKi tour de force

Algas NAKi tour de force

Noorte Autorite Koondis kuulutas 22. märtsil 2008 peetud Contra sünnipäeval avatuks täpselt aasta aega kestva üleilmse kirjandusringreisi, mille käigus viiakse elusat eesti kultuuri tuhandetesse asustatud ja asustamata paikadesse meie planeedil.

NAKi tour de force'i lahendus on kõigene ja ülihõlmav. Tugineme tõdemusele, et NAKi liige ehk naklane pakub kultuurilist naudingut ööpäevaringselt ning sõltumata konkreetsest hetketegevusest. Seetõttu on iga hetk naklase elus kirjandussündmus ning iga kohtumine muude inimestega kvalifitseerub avalikuks esinemiseks.

Kuna naklase iga tegevus on sisuliselt esinemine, ootame publikult südametunnistusekohast piletiraha tasumist. Samuti on lubatud pakkuda naklastele jooke, peenemaid roogasid ja austusseksi, millest viimasele võivad naklased vastata halastusseksiga.

NAKi ametlik tour de force lõpeb 22. märtsil 2009, pärast mida algab lõputu järelpidu (afterparty). Tuuri lõpetaseks on kavas avaldada sametköites raamat NAKi liikmete fotodega, kalender ja postkaardiraamat.

NAKi tour de force on pühendatud Jan Kausile, kes on tabavalt avanud NAKi olemuse märtsikuises ajakirjas Looming.

Lugupidamisega
Vahur Afanasjev
NAKi liige

vahur.afanasjev@gmail.com

No comments: