Monday, July 12, 2010

Lätete Pääl 2010, kokkuvõte

Teen siin kiiruga kokkuvõtte üritusest, pildid veidi hiljem.

Reede õhtu

Algas kogunemisega, inimesi tilkus ja liha särises grillil, meeleolu oli vaikse poolne (enne tormi).

Õhtust programmi alustasid inglased:

Andy Hobbs, I luuleblokk.
Stephen Howarth, I luuleblokk.

Peab märkima, et Inglased esitasid tõsiselt kõrge kvaliteediga rütmilis-riimilist luulet. Aapo võiks seda täpsemalt kommenteerida.

Mika Keränen, esitas peatüki tema järgmisest bestsellerist, mille tegevustik toimub Supilinna tänavatel.

Meelis "Zappah" Jaanimägi, nagu lubatud lõi oma improvisatsioonid kitarril: "Sinine mandariin - suviseid biite ja kidra improt"

Seejärel esinesid muusikalise etteastega Aapo Ilves ja Marja-Liisa Plats laulude blokis originaal ja cover materjaliga.

Laupäeva enne- ja lõuna

Kõigepealt küpsetati lõkkel pannkooke. Mart (sepp) andis selleks oma suurepärased pannid. Kui söödud, joodud, pestud, kustud ja kasitud algas päeva tõsisem osa, nimelt ettekanded.

Alustas Aapo Ilves, ettekandega: "Miks ja kuidas kirjutada konjuktuurset jura ja muid tekste." Aapo tõi välja neli põhilist põhjust, miks popp-luulet ja laulutekste kirjutada ning ka hulga praktilisi näpunäiteid, kuidas seda teha.

Seejärel astus üles oma doktoritööd summeeriva ettekandega Leo Luks: "Negatiivsus kirjanduses". Mul polnud näiteks aimu, et tegelikult suudab kirjandus vahel seda ümbritsevat kultuuriruumi hävitada.

Peale Leot tegi Hasso Krull ettekande: "Kärgatav Kõu" Winnebago indiaanlaste kultuurist ja täpsemalt selle hõimu ühest märkimisväärsest esindajast.

Laupäeva pärastlõuna

Pärastlõunat alustas Pöörane Hirv meelelahutusliku shoki-workshop'iga (kuna luuletused jäid koju ja teema on päevakohane): "Kuidas uppuda stiilselt, erinevatel levinud näidetel" Näide uppuvast NAK'lasest oli rahva lemmik ning tekitas paljudes äratundmise.

Seejärel mindi edasi küll tõsiselt, kuid samuti humoorikalt, seejuures naljakas oli see tänapäeva võtmes, 50. / 60. oli tegemist surmse tõsidusega.

Esines Wimberg ettekandega: "Eesti kirjanduse dekaad 1950. aastal Moskvas. Pidu katku ajal."

Peale wimbergi vallutas muru Veiko Märka: ""Eestimehe teekond ümber maailma kirjapaberi peal". (Värvikat ja kurioosset Eesti reisikirjanduse ajaloost)."

Nende kahe tõsisema pilguheidu järel 20. sajandi keskpaiga Nõukogude Liitu, esinesid Kaija Kängsepp ja Carolina Pihelgas oma äärmiselt feminiinse ja turgutava luuleblokiga.

Seejärel astus üles NAK'i värskeim liige Jüri Kolk. Tema rääkis teemal "Kas peab kirjutama?" See ettekanne muide oli eksistentsiaalselt kritiseeriv ja värskendav ja paneks ilmselt nii mõnegi kirjandustarika oma pelmeene kurku tõmbama.

Laupäeva õhtu

Laupäeva õhtu algas jalgpallimatchiga, NAK võitis inglasi 5:4, Ketta tiigitagusel muruväljakul mängiti 5 liikmeliste meeskondadega.

Peale jalgpalli ja värskendavat ujumist alustati õhtule iseloomuliku meelelahutuslikuma blokiga.

Esimesena astus ülesse Priit Salumaa oma luuleblokiga: "Ma saan isaks."

Jätkasid Andy Hobb II luuleblokiga ja Stephen Howarth oma II luuleblokiga.

Peale Londonlasi võttis lava Aapo Ilves kandes ette mõned laulud.

Seejärel astus lavale kustumatu Leo Luks esitades oma luulebloki: "Valik kalambuure". See rokkis nii mõnelgi kuulajal püksid jalast ja pissi püksi.

Esinemised ja Lätete pääle programmiosa lõpetas Aapo Ilves kõrilaulu ja oma lauludega.

Pühapäev

Kuna reedel ja laupäeval peeti kõik ettekanded päris ära, siis söödi hommikul jälle pannkooke, joodi kohvi ja koeti Ketta murul, kuni ära mindi :)

Kokku toimus 19 esinemist kahel päeval, mõned laululised, mõned luulelised ja rida akadeemilisi. 

Kokkuvõtteks on sellest küll.

3 comments:

auu said...

Arstionu, tule siis ka millalgi bensutsheki järele, sideks 55914502
Leo

Kaija said...

Kaija Kängsepp

arstionu said...

Nimi kirjas :)